  •  Home-Products-KTC-315NC Hydraulic Feeding Steel Tube Cutting Saw Machine
  • Máquina de serra de corte de tubo de aço com alimentação hidráulica KTC-315NC
    • Operation: Automatic
    • Saw Blade Type: HSS Saw Blade
    • Blade-Feed Way: Linear Guide & Vertical Cut
    • Clamp Way: Hydraulically Upper Clamp
    • Material-Feeding Way: Hydraulic Feeding(DR Type)
    Specification
    Spec/Model KTC-315NC
    Capacity Ø80mm x 1.5m
    Blade Size OD: 250~315mm, Bore: Ø32mm
    Spindle Speed 120/60rpm
    Blade Motor 4.0kw
    Oil Pump 3.0kw
    Coolant Motor 40w
    Material Feeding Hydraulic feeding
    Feeding Length 700mm x multiple times
    Weight 700kg
    Dimensions ( L x W x H) 2100x900x1800mm
    Capacidade de corte
    Diameter Quantity
    10mm 21pcs
    14mm 17pcs
    16mm 15pcs
    22mm 9pcs
    26mm 5pcs