  •  Home-Products-KCM-100DE Automatic Lift Feeding Double End Chamfering Machine
  • KCM-100DE Автоматический двухсторонний станок для снятия фаски с подъемной подачей
    Machine Features
    4. Different chamfer angle (30/45/60 degree or as your request) are available.
    Machine Parameter
    Модель KCM-100DE
    Type Hydraulic drive
    Pipe Diameter Capacity 20~100mm
    Rod Diameter Capacity 20~45mm
    Pipe Length 200~800mm~customized length
    Work accuracy ±0.1mm
    Work Speed 6-15s/pcs
    Main Motor 5HP (4.0kw) x 2pcs
    Oil Pump 2.2kw
    Hydraulic Pressure 22~40kg/cm2 (2.2~4.0MPa)
    Масса 1500 кг
    Dimension 2400x1400x1160mm