  •  Home-Products-KTC-450NC-A Automatic Pipe Cutting Machine
  • آلة قطع الأنابيب الأوتوماتيكية KTC-450NC-A
    ص>
    • Operation: Automatic
    • Saw Blade Type: HSS Saw blade
    • Blade-Feed Way: Hard Track & Vertical Cut
    • Clamp Way: Hydraulic Side Clamp
    • Material-Feeding Way: NC Servo Feeding
    Specification
    Spec/Model KTC-450NC-A
    Capacity ○ 150mm
    □ 120x120mm
    Max Wall Thickness 8mm
    حجم الشفرة OD: 300~450mm Bore: Ø32mm
    Blade Speed 4 speed – 56/114 102/205rpm
    Blade Cleaning Flood coolant
    محرك بليد 4.5kw/5.5kw
    محرك سيرفو 1.0kw
    Hydraulic Motor 3.0kw
    Coolant Motor 90w
    Work Feeding Automatic & Hydraulic
    Material Feeding Servo motor drive
    Feeding Length 1000mm once, can feed many time
    Vise Style Auto left-right universal vise
    Cutting Accuracy ±0.15mm
    وزن 1600kg
    Dimensions ( L x W x H) 3000x950x1800mm