  •  Home-Products-KTC-350NC-A Automatic Pipe Cutting Machine
  • آلة قطع الأنابيب الأوتوماتيكية KTC-350NC-A
    ص>
    • Operation: Automatic
    • Saw Blade Type: HSS Saw blade
    • Blade-Feed Way: Linear Guide & Vertical Cut
    • Clamp Way: Hydraulic Side Clamp
    • Material-Feeding Way: NC Servo Feeding
    Specification
    Spec/Model KTC-350NC-A
    Capacity ○ 110mm
    □ 90x90mm
    Max Wall Thickness 2.5mm
    حجم الشفرة OD: 275~350mm Bore: Ø32mm
    Blade Speed 4 speed – 42/84, 102/205rpm
    Blade Cleaning Flood coolant
    محرك بليد 3.3kw/4kw
    محرك سيرفو 1.0kw
    Hydraulic Motor 2.2 كيلو واط
    Coolant Motor 40w
    Work Feeding Automatic & Hydraulic
    Material Feeding Servo motor drive
    Feeding Length 1000mm once, can feed many time
    Vise Style Auto left-right universal vise
    Cutting Accuracy ±0.15mm
    وزن 1400kg
    Dimensions ( L x W x H) 3000x950x1800mm