  •  Home-Products-KCM-230SE Hydraulic Single Head Pipe Chamfering Machine
  • آلة شطب الأنابيب الهيدروليكية ذات الرأس الواحد KCM-230SE
    KCM-230SE single end chamfering machine is most commonly used chamfering and bevelling, with a 30mm to 230mm OD pipe capacity.
    ص>
    مميزات الآلة
    5. Different chamfer angle (30/45/60 degree or as your request) are available.
    معلمة الآلة
    نموذج KCM-230SE
    يكتب محرك هيدروليكي
    سعة قطر الأنبوب 30-230mm
    طول الأنبوب ≥50mm
    دقة العمل ± 0.1 ملم
    سرعة العمل 3-5s/pcs
    المحرك الرئيسي 7.5HP (5.5kw)
    مضخة الزيت 0.75kw
    الضغط الهيدروليكي 6~8kg/cm2 (0.6~0.8MPa)
    وزن 550KG
    البعد 1250x1450x1550mm