  •  Home-Products-KCM-120SE Hydraulic Single Head Chamfering Machine
  • آلة الشطب الهيدروليكية ذات الرأس الواحد KCM-120SE
    KCM-120SE single end chamfering machine is a heavy duty hydraulic machine with a 20mm to 120mm OD pipe capacity.  With far more power than our pneumatic machines, it can bevel thick wall tubes, as well as chamfer larger sizes of solid bar or  studs.
    ص>
    مميزات الآلة
    5. Different chamfer angle (30/45/60 degree or as your request) are available.
    معلمة الآلة
    نموذج KCM-120SE
    يكتب محرك هيدروليكي
    سعة قطر الأنبوب 20-120mm
    طول الأنبوب ≥50mm
    دقة العمل ± 0.1 ملم
    سرعة العمل 3-5s/pcs
    المحرك الرئيسي 4HP (3.0kw)
    مضخة الزيت 0.75kw
    الضغط الهيدروليكي 6~8kg/cm2 (0.6~0.8MPa)
    وزن 400 كجم
    البعد 1100x1100x1350mm